![Mini Mini Clubman (R55) Combi 1.6 16V Cooper (N12-B16A) [88kW] (10-2007/12-2013=
)](/cache/picture/693/1693258/5a38c624060d83f56f100ea9606caf1c~v155502039.jpg)
| egen identifiering: | V1202523643 |
| varumärke: | Mini |
| modell: | Mini Clubman (R55) Combi 1.6 16V Cooper (N12-B16A) [88kW] (10-2007/12-2013= ) |
| bränsle: | bensin |
| kraft: | 88 kW |
| motorstorlek: | 1598 CC |
| 1: a antagning: | 2009 / 0 |
| MOMS. / marginal: | MOMS. |
| chassinummer: | WMWML31070TP1**** |
| motorkod: | N12-B16A |
| växellåda kod: | GS655BG |
| Färg: | 850 pepper white |
| antal dörrar: | 5 |
Mini (R56) Hatchback 1.6 16V Cooper S (N14-B16A) [128kW] (10-2006/02-= 2010)
Mini (R56) Hatchback 1.6 16V Cooper (N12-B16A) [88kW] (10-2006/02-201= 2)
Mini Open (R57) Cabrio 1.6 16V One (N16-B16A) [72kW] (09-2009/06-2015= )