
| varumärke: | Renault |
| modell: | Twingo 1.2 Hatchback 2Dr Benzine 1.149cc 43kW (58pk) FWD |
| bränsle: | bensin |
| kraft: | 43 kW |
| motorstorlek: | 1149 CC |
| växellåda typ: | handgeschakeld |
| Antal växlar: | 5 |
| 1: a antagning: | 2008 / 7 |
| MOT godkänd till och med: | 21-05-2026 |
| vägmätaravläsning: | 199.897 KM |
| MOMS. / marginal: | marginal |
| Färg: | zwart |
| kropp: | hatchback |
| antal dörrar: | 2 |
| vikt: | 900 kg |
| skadestånd: | alle-airbags-oké auto-is-verrijdbaar chassis-oké coolers-oké motor-loopt staat-recht-op-de-wielen Lange kras en deuk linkerzijde Motor loopt op 3 cilinders Engine runs on 3 cylinders |
| särdrag: | compleet-kenteken |